+420 800 040 389 PO - PÁ 11 - 20
Čeština English Pусский
bars
4 prodejny - provozní doba tooltip
  • Praha 1, V Jámě 4
  • Praha 7, Komunardů 15
  • Praha 6, Evropská 53
  • Brno, Husova 6

Jak vybrat dýmku?

Prvním kritériem výběru dýmky by mělo být rozhodnutí, zda chcete dýmku cestovní či na doma. Dýmky na cestu tvoří speciální kategorii kvůli mobilitě, jsou menší a z odolnějších materiálů. Dýmka na doma mívá klasickou skleněnou vázu, ale i tak je ve většině případů vhodná na převoz, obzvlášť pokud máte vhodnou dýmkařskou tašku.

Dále záleží, zda upřednostňujete např. zajímavý design nebo funkčnost za dobrou cenu. Cena se odvíjí od materiálu, např. dřevěné nebo celoocelové jsou dražší, ale působí estetičtěji. Funkčně povedená dýmka nemusí být drahá, ale většinou je z polymerů nebo bez jakýchkoli dekorací (tzv. dýmky „tyče“). Kompletní sada dýmky se skládá z těla, hadice, náustku, vázy a korunky. Komponenty můžete postupně dokupovat a příp. tak vylepšovat svoje vybavení. Při výběru těla je nejdůležitější jeho materiál, což by měla být už standardně nerezová ocel, určitě ne hliník. Hadice by měla být silikonová, aby se dala po každém použití vymývat. Náustek, stejně jako hadice, bývá někdy součástí balení dýmky, ale pokud ne, můžete si vybrat ze široké nabídky na našem webu. Výběr té správné korunky je kapitola sama pro sebe. Záleží, jaký používáte tabák, jak dlouho většinou kouříte atd., proto je lepší mít doma několik druhů dle vašich potřeb. Pokud volíme dýmku se skleněnou vázou, máme na výběr buď připojení pomocí těsnění nebo závitu. Váza s těsněním nabízí víc svobody při případném upgradu dýmky, protože můžete kdykoli vyměnit okoukanou vázu za novou, ale více zde hrozí, že vám váza spadne, pokud byste dýmku uchopili za tělo. Vázy se závitem jsou v tomto ohledu bezpečnější, ale při případném rozbití vás bude nová váza nebo oprava stát více než ta s těsněním.


Nejdůležitějším kritériem celkově zůstává, aby se dýmka líbila a vyhovovala právě vám, bez ohledu na cenu nebo aktuální trendy.

Máte-li dotazy k výběru dýmky a příslušenství, doporučujeme buď se obrátit rovnou na naši bezplatnou linku 800 040 389 (PO - PÁ 11 - 20). Pro další informace se můžete připojit např. do chatu „Zeptej se Alexe a dej si dýmku“ na Telegramu, kde jsou kromě majitele iSmoke stovky dýmkařů, kteří vám ochotně poradí.