+420 800 040 389 PO - PÁ 11 - 20
Čeština English Pусский
bars
4 prodejny - provozní doba tooltip
  • Praha 1, V Jámě 4
  • Praha 7, Komunardů 15
  • Praha 6, Evropská 53
  • Brno, Husova 6

Ověření věku

Proč musím nahrávat doklady?

Zkrátka proto, že kouření je škodlivé a my jsme kuřácký obchod.
Vyplývá to celé z §6 zákona č. 65/2017 Sb., zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Podle toho zákona je možné tabákové výrobky, kuřácké pomůcky, bylinné výrobky určené ke kouření a elektronické cigarety prodávat prostřednictvím prostředku komunikace na dálku pouze za předpokladu, že je vyloučen jejich prodej osobám mladším 18 let; za tím účelem musí být prodejce těchto výrobků prostřednictvím prostředku komunikace na dálku vybaven počítačovým systémem, který elektronicky jednoznačně ověří věk spotřebitele. Prodejce je povinen v okamžiku prodeje ověřit, že kupující spotřebitel není mladší 18 let.

Nestačí vám ověření věku u dopravce?
Bohužel ne. Zákon nám jasně říká, že to musíme zkontrolovat, než objednávku provedete.

Ale jak můžu mít jistotu, že si na moji občanku nevezmete úvěr?
Zaprvé úvěr už máme. :) Zadruhé by to pro nás byl průser jako svině, jelikož jsme jako prodávajíci vedeni u Úřadu pro ochranu osobních údajů pod číslem 00068998 a tak musíme chránit veškeré osobní údaje, které nám poskytnete, jinak pokuta jak Brno.

I tak se mi nelíbí myšlenka, že se vaši zaměstnanci budou smát mé fotce, na které ještě mám ten hrozný účes.

Naprosto chápeme. Nicméně váš doklad vidí jen jeden GDPR-proškolený zaměstnanec s dostatečným přístupem ke zpracování údajů. Další skvělá zpráva je ta, že pro ověření nám stačí pouze jméno, příjmení a datum narození. Nepotřebujeme vědět Váš rodinný stav, kde máte trvalé bydliště nebo jestli nosíte brýle či nikoliv. Stačí začernit veškerá nepotřebná údaje v Malování anebo je zakrýt lístečkem.

Ok, ale objednat potřebuju hned, ne za několik dnů, až mi to schválíte.

Tomu rozumíme, proto u nás ověření v 99% případů trvá do 10 minut a to i během víkendů a svátků.

Můžu pak požádat o odstranění dokladů ze systému?

Samozřejmě. Kdykoliv nám dejte vědět, popř. v zákaznické sekci můžete místo občanky nahrát fotku bramborové kaše. To však až po prvotním schválení účtu.